Fikaj z Koziołkiem Matołkiem. Program edukacyjny

Lekcja na wystawie dla przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych

Na szczęście Koziołka Matołka nie trzeba nikomu przedstawiać. Mali i duzi czytelnicy, z zapartym tchem i dozą ciekawości śledzili jego niezwykłe przygody. Koziołek po całym świecie szukał niezwykłego miejsca, miejsca gdzie sprytni są kowale, że umieją podkuć kozy by chodziły w pełnej chwale. Podczas tej wędrówki zawita także do naszego Muzeum, które zamieni się w świat przygód Koziołka Matołka.

Podczas zajęć na wystawie, dowiemy się, jakie miejsca odwiedził Koziołek Matołek, kogo spotkał na swojej drodze, kto jest jego twórcą i które miasto słynie z przygód tego sympatycznego bohatera. Poza tym zbudujemy przestrzeń, w której uczestnicy w wieku od 4 do 10 lat, będą musieli się przeciskać, przeskakiwać, zjeżdżać, czołgać, wspinać i przyczepiać, aby znaleźć drogę do wymarzonego miejsca Koziołka Matołka.

Warsztat dla przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych

Koziołek Matołek to jedna z najsłynniejszych postaci bajkowych. Nasz sympatyczny bohater podczas swoich szalonych podróży, szuka wymarzonego miejsca, jakim jest Pacanów. Podczas warsztatów, wspólnie wykonamy i ozdobimy oryginalna maskę z podobizną Koziołka Matołka, która będzie nam przypominała o jego niezwykłych przygodach. Wykonamy ją z talerzyków papierowych przymocujemy za pomocą gumki

Lekcja – bezpłatna

Warsztaty – 7 PLN